Legyen kiegyensúlyozott a hormonális ciklusod! Erősítsd meg a gátat, a hasfalat, a csípőt! Segítsd a női szervek optimális működését!
Próbáld ki a női ciklus változását követő speciális sorozatunkat, ami a kifejezetten gát és a medence, valamint a csípő és a hasfal területére koncentrál, erősít, nyújt, valamint enyhíti a menstruáció előtti vagy közbeni kellemetlen hormonális tüneteket.
Olvasd el a részleteket lejjebb!
5.900 Ft
A szülés után elengedhetetlen a kismedencei terület , a gát regenerációja. Ebben célzottan a gátizomtorna tud segíteni. A tudomány álláspontja ugyanaz, amiben mi is mélyen hiszünk: mindenkinek végeznie kellene őket! Intimtornát szülés után mindenkinek! Egyszerű, segédeszköz nélkül otthon végezhető gyakorlatai napi pár perc alatt hozzájárulnak az inkontinencia elmulasztásához, a szervi süllyedések megelőzéséhez, a jobb szexuális élethez, megalapozzák az intenzív futást, sportolást. Ne mulaszd el! Bár ezek az izmok nem láthatóak, de foglalkozz a gátaddal is!
A kosaradba helyezve tudod a programot megvásárolni, a videók a fiókodban félévig elérhetőek és bármikor, bármennyiszer nézhetőek – amikor neked szükséged van rá, elő tudod venni őket. A gyakorlatokat az oktató vezeti, mintha órán lennél, vele együtt tudod csinálni a gyakorlatsort. Zárt Facebook csoportunkban felteheted kérdéseidet.
Ez a videósorozatunk nincsen edzettségi szinthez kötve. Azoknak ajánljuk, akik
A sorozat összeállítója: Szalay Tekla, női- és kismamajóga, gerinc- és hatha-jóga oktató
Gyógytornász-fizioterapeuta MSc, manuálterapeuta
Az Új Szent János kórház vezető gyógytornásza
Évával 2021- ben kezdtük a közös munkát- túlzás nélkül hiánypótló és egyedülálló az a hathetes online végezhető gátizomregeneráló program, amit közösen csináltunk! Hatalmas öröm volt rátalálni mert végtelenül rutinos, és egy rendkívül kedves, közvetlen személyiség. Több mint 2 évtizede foglalkozik a medencefenék izmainak gyengeségéből adódó elváltozások tanulmányozásával, kezelésével. Aktív gyógyornász- a János kórházban találjátok- emellett óraadó tanár, vizsgáztató az egyetemen illetve saját magánrendelést vezet.
Éva azt írja a saját munkájáról: “Számomra a gyógytornász és védőnői diploma kombinációja a lehető legoptimálisabb végzettség a szülészet-nőgyógyászati fizioterápia magas szintű alkalmazásához. (gátizom torna, szétnyílt hasizom, symphyseolysis, kismamatorna stb.) Az egyes kórképek kezelését nem lehet különválasztani egymástól, minden esetben egy előzetes vizsgálat alapján elkészített terv mentén, komplexen kell megoldani a problémákat.
A szülészet – nőgyógyászati fizioterápián és az oktatáson kívül szívesen foglalkozom felnőtt és gyermekkori sérülések utáni rehabilitációval, ortopédiai elváltozások kezelésével. A felnőtt kliensek a traumatológia problémákon kívül főleg gerincpanaszokkal keresnek meg, gyakran fordulnak meg nálam nyaki vagy ágyéki gerincsérv, csigolyacsúszás, kopásos elváltozások okozta fájdalmak miatt.”
BIO
– 2017. Manuálterapeuta – Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar
– 2015. Okleveles Fizioterapeuta (MSc) – Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
– 2011. Gyógytornász-fizioterapeuta (BSc) – Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
– 1990. Védőnő – Orvostovábbképző Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar
Posztgraduális képzések
– Evidence Based Medicine a medencefenék fizioterápiájában
– Gátizom tréner
– McKenzie A, B kurzus
– Terrier-féle lágyrész és ízületi mobilizáció
– Kinesiotape kezdő, haladó
– 3D Scoliosis Terápia I-II.
– Váll workshop (OMT)
– Terhes torna speciális kollégium
Timi egy csodásan mozgó, remek hangú oktató, aki a hatha- és gerincjógában, valamint a táncban is otthonosan mozog. Jelenleg kortárs táncot tanít a Műhely Alapítványnál, a Jurányi Házban és a Trafó Stúdióban, valamint a Mandala Jógastúdiókban tart hatha-, gerincjóga- és flow jóga órákat.
BIO
MINI INTERJÚ
Jelenleg mennyit mozogsz?
Igyekszem napi szinten mozogni, ezeknek egy része ugye az óratartás, másik része pedig a saját gyakorlásom. Attól függően, hogy mire van időm, vagy hogy hogy érzem magam éppen, ez lehet jóga, tánc, erősítő edzés vagy éppen gyógytorna.
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Kezdje “kicsiben” 🙂 Rövidebb időtartamban, olyan mozgásformát válasszon, ami örömet ad, feltölt. Eleinte ez lehet 15-20 perc is akár, és ha ez rendszeressé tud válni, az már remek. Nagyon szuper online edzéseket, jógaórákat lehet találni a neten, amik bármikor elérhetőek, és gyakran rövidebbek is, hogy könnyebben beilleszthetőek legyenek a napirendbe.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
“A változás örök” – most éppen ez 🙂
Mi jut eszedbe a szóról, hogy jóga?
Tudatosság, belső csend, megérkezés.