Az Anyatest Projekt alapítója és szakmai vezetője, a programokon belül kondíciójavító, erősítő és crossflow órákat tart, illetve a speciális pre- és posztnatális gyakorlatok szakértője.
BIO
MINI INTERJÚ
Szülés után átalakul a test, egy időre mindenképpen- mi volt a legjobb élményed ezzel kapcsolatosan?
A legjobb élményem a második szülés utáni időszak volt: teljesen természetes úton szültem egy nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott babát, alvás, szoptatás, minden jött magától, így aztán én is viszonylag gyorsan és zökkenőmentesen összeszedtem magam. Csodálatos a női test alkalmazkodóképessége! Ráadásul a hormonok áldásos hatásának köszönhetően úgy másfél évig gyakorlatilag éjjel-nappal boldogságfelhőben úsztam.
Jelenleg mennyit mozogsz?
Napi egy óra a minimum, ezt háromféle dologból áll össze: futás, erősítés illetve ashtanga-jóga.
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Online edzések! Ha nem tudnék otthon mozogni, fogalmam sincsen hogyan oldanám meg a rendszeres testmozgást.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
Mikor a legkevésbé van kedved gyakorolni, akkor van a legnagyobb szükséged rá.
Andi rendkívül érett, kiforrott stílusú tanár! Nem csoda, hiszen nagyon sokféle képzettséggel rendelkezik, sok éve tanít, és a Mandala Jógastúdió egyik oktatásvezetője volt. Nyugodt kisugárzása, hatékony instrukciói sokat segítenek a gyakorlás közben.
Gerinc- és nőijóga órákat tart nálunk. Két saját gyereke van, mostanában kifejezetten a szülés utáni regenerációval foglalkozik az Anyaszületett programban.
BIO
MINI INTERJÚ
Szülés után átalakul a test, egy időre mindenképpen-mi volt a legjobb élményed ezzel kapcsolatosan?
A várandósságaimnak és a szüléseimnek köszönhetően sokkal jobban megismertem, megértettem a saját testem. Megtanultam tisztelni, elfogadni és szeretni. Sokkal inkább szeretem, mint korábban. Nem tökéletes, de nem is vágyom rá, hogy az legyen.
Jelenleg mennyit mozogsz?
Kevesebbet, mint szeretnék… 🙂
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Ne azt és ne annyi időt keressen, mint szülés előtt. Napi 10 percet kell találni először, annyi mindenkinek van. Amikor ez sikerült, akkor lehet tovább lépni, szépen lassan.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
Nincs ilyen 🙂
Mi jut eszedbe a szóról, hogy Jóga?
Változás, lehetőség, csend, időtlenség, feltöltődés, én idő
Bea üdítő színfolt a tanárok között! Otthon van a súlyok, gépek, zsírgyilkos fenékformáló edzések és kalóriatáblázatok között, de úgy, hogy közben nem nyomaszt és nem kiabál rád. Még a férje is edző! Egyébként ő is a tánc világából érkezett, és megőrizte tudását a finom mozdulatokról. Néha feltűnik a videókon a kisfia, Bendegúz is, aki a programjainkkal együtt nő! Az első Turbó idején csak pár hónapos volt, azóta a programokkal együtt nő, sőt, azóta már Bea második babája is megszületett.
BIO
MINI INTERJÚ
Szülés után átalakul a test, egy időre mindenképpen-mi volt a legjobb élményed ezzel kapcsolatosan?
Szülés után 3 nap alatt leugrott rólam 6 kiló, azt hiszem ez volt legjobb élményem 🙂 majd a szoptatás áldásos hatásainak köszönhetően két hét alatt a hasam is szépen visszament. Nem, nem az eredeti méretére, de egy sokkal viselhetőbb formájára. És akkor az ágyban fekve el is kezdtem a gátizomtornát, a szorítóbugyit pedig elhajítottam.
Jelenleg mennyit mozogsz?
Kétszer mozgok egy héten, amit kifejezetten edzésnek is lehet nevezni. Ezen kívül a gyerek hordozás és a játszóterezés a kardióm.
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Az otthon edzés az egyetlen megoldás. Ha minden kötél szakad akkor gyerekkel, de én inkább akkor szoktam, amikor alszik. Ha nem fér bele több, akkor csak 20 percet. Vagy apa, nagymama, barátnő, másik anyukával bartellben (legközelebb te vigyázol az ő gyerekére is) rá kell bízni és muszáj egy kis “én időt” csinálni. Mert jár. Pont.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
A motiváció belőlünk fakad, ezért nem tudok idézni 🙂 De talán Buddha szavai állnak a legközelebb hozzám.
“A boldogsághoz nem vezet út, az út maga a boldogság.” – Buddha
Mi jut eszedbe a szóról, hogy erősítés?
Döglött bogár 🙂
Szilvi nyugodt tempójú, Pilates- fókuszú órákat tart. Szeretni fogjátok, mert volt táncosként csodálatosan szépen, precízen mutatja a gyakorlatokat. Minden órája fokozottan gerinc- és ízületbarát, és gyakran használ kiegészítőként NMPT és jógagyakorlatokat, ezek különösen hatékonyak abban, hogy új mozgásmintákat tanítsanak a testednek. Ráadásul pedig Szilvi a leghosszabb copfú tanár az országban, igazi Aranyhaj 🙂 !
BIO
MINI INTERJÚ
Jelenleg mennyit mozogsz?
Változó. Naponta min. 2 órát. Általában 3-4,5 óra
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Gondoljon arra, hogy ha ad magára is időt, azzal több türelme és energiája marad a családra is. Ha mozgásra ad magának időt, akkor egészségesebb lesz testileg, lelkileg. Nem csak erőnlét szempontjából…(A mozgás beindítja az intenzívebb vérellátást, így nagyobb oxigén mennyiség jut el a belső szervekhez is, ami egészségesen tartja azokat – vagy felgyorsítja a regenerálódást ha már fennáll valamilyen probléma; és még megannyi pozitív hatása van a mozgásnak egészségünkre. A feszültségoldó hatásáról nem is beszélve. 🙂
Sose felejtsük el, hogy orvoshoz járni sokkal időigényesebb és költségesebb. Ezért érdemes a megelőzésre fókuszálni.
Ha nincs ideje eljárni sehova, keressen fel megbízható fórumokat, videókat és kezdjen el otthon mozogni – óvatosan, odafigyelve. De amint belefér az életébe, érdemes rendszeresen eljárni valamilyen órára, már csak a biztonságos mozgás, a kimozdulás, kikapcsolódás és a társaság kedvéért is.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
“Igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni,
hogy mindennek javára legyél.
Egyetlen ismeret van a többi csak toldás:
Alattad a föld, feletted az ég,
BENNED A LÉTRA.”
(Weöres Sándor)
Mi jut eszedbe a szóról, hogy Pilates?
Egészséges erőnlét, ízületbarát mozgás, mozgékonyság, megalapozott ismereteken alapuló mozgás
Tekla sokféle jógairányt és mozgásformát tanult, folyamatosan képzi magát és rendszeresen tart jógaórákat, vezet oktatóképzést leendő tanároknak. Nálunk a kedvencét, nőijógát tanít. A videón figyelni őt olyan, mintha veled lenne egy szobában, és kitalálná a gondolataidat- nem csoda, hiszen az óráin is mindig törekszik arra, hogy ráhangolódjon a jelenlévőkre és segítse őket a saját gyakorlásukban. A tanítás szerinte kölcsönös tanulás, ahol a tanár is fejlődik- a tanulásnak sosincs vége!
BIO
MINI INTERJÚ
Jelenleg mennyit mozogsz?
Igyekszem hetente heti hét napból haton gyakorolni, bár a kicsi gyerekem és a tanítás miatt nem könnyű összehozni. Emellett rendszeresen bicajozom is.
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Hiszem, hogy amire szeretnénk, arra tudunk időt szánni!
Menjen el egy kezdő jógaórára, és hátha neki is elköteleződés lesz már az első alkalom után. 🙂
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
“Gyakorolj, a többi jön magától” – Ez a Mandala Jógastúdiók idézete, ez számomra mindig, ha elolvasom, vagy csak eszembe jut, feltölt energiával, életkedvvel. 🙂
Mi jut eszedbe a szóról, hogy Nőijóga?
Egy olyan jógairányzat, mely a mozgás és a női területek tudatosításával segít jobban megismerni a testünket, közelebb visz női lényünkhöz, önmagunk elfogadásához.
Gergő sokféle mozgásformát tanult, folyamatosan képzi magát és rendszeresen tart egyéni és csoportos órákat. Ő az első férfi edzőnk, és népszerősége töretlen a résztvevők között! Mosolygós, cuki, kőkemény, a piros talpú tornacipője pedig legendás lett- ha azt felveszi, mindenki készülhet valami nagyon izzasztóra!
BIO
MINI INTERJÚ
Hány edzést tartasz hetente?
17 csoportos órát tartok jelenleg hetente és 4-5 személyi edzést.
Miért a TRX a kedvenc eszközöd?
Szeretem, hogy a gyakorlatok variálhatósága szinte korlátlan, a nehézséget mindenki magának szabályozhatja (persze “lógni” nem ér! :D ).
Fiatal, idős, nő, férfi- mindenféle korú és edzettségű ember jár az óráidra, úgy tűnik hogy mindenkivel megtalálod a hangot.Ez így van?
Szerencsésnek tartom magam, hogy ennyi embernek tudok segíteni a céljai elérésében! Mosolyogva szívesebben dolgozunk keményen csapatban, vagy egyénileg egyaránt. Az eredmény pedig szemmel látható kívül és belül is!
Most sokan irigyelni fognak, de tudom, hogy inkább fogyni szoktál, mint hízni. Ez mindig így volt?
Szerencse, vagy nem, az én szervezetem a gyorsabb anyagcserének köszönhetően nem hajlamos a hízásra. Persze ehhez hozzátartozik a sok mozgás, és a táplálkozás! Én nem szeretek nassolni, vízen kívül ritkán iszok mást. Akkor eszem csak amikor éhes vagyok, de sajnos általában kevesebb kalóriát viszek be napi szinten, mint amire szükségem lenne, ezáltal elég nehezen tartom a súlyomat. Körülbelül 8 évvel ezelőtt kezdtem el jobban foglalkozni ezzel a problémával, mikor 52 kilogramm voltam (179 cm vagyok). Mára sikerült a 75 kilogrammos súlyt elérnem és ezt tartani is tudom.
Van-e kedvenc motivációs idézeted?
Általános iskolai osztályfőnököm írta nekem ballagáson: tűzz magad elé nagy célt, törekedjél állandóan feléje. Annak van maradandó értéke, amire fáradsággal jutunk.
Timi egy csodásan mozgó, remek hangú oktató, aki a hatha- és gerincjógában, valamint a táncban is otthonosan mozog. Jelenleg kortárs táncot tanít a Műhely Alapítványnál, a Jurányi Házban és a Trafó Stúdióban, valamint a Mandala Jógastúdiókban tart hatha-, gerincjóga- és flow jóga órákat.
BIO
MINI INTERJÚ
Jelenleg mennyit mozogsz?
Igyekszem napi szinten mozogni, ezeknek egy része ugye az óratartás, másik része pedig a saját gyakorlásom. Attól függően, hogy mire van időm, vagy hogy hogy érzem magam éppen, ez lehet jóga, tánc, erősítő edzés vagy éppen gyógytorna.
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Kezdje “kicsiben” 🙂 Rövidebb időtartamban, olyan mozgásformát válasszon, ami örömet ad, feltölt. Eleinte ez lehet 15-20 perc is akár, és ha ez rendszeressé tud válni, az már remek. Nagyon szuper online edzéseket, jógaórákat lehet találni a neten, amik bármikor elérhetőek, és gyakran rövidebbek is, hogy könnyebben beilleszthetőek legyenek a napirendbe.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
“A változás örök” – most éppen ez 🙂
Mi jut eszedbe a szóról, hogy jóga?
Tudatosság, belső csend, megérkezés.
BIO
MINI INTERJÚ
Jelenleg mennyit mozogsz?
Most, hogy nincsenek nyitva a stúdiók és a fitnesztermek, több időm van magamra és a saját tornáimra. Jelenleg heti 4x-5x alkalommal is van lehetőségem mozogni :)
Mit tanácsolsz annak, aki nem talál időt a mozgásra?
Abban hiszek, hogy akár 10-15 perc átmozgatás, ízületi mobilizáció is többet ér a semminél. Ezért is szoktam rövid videókat is készíteni, hogy mindenki megtalálja az idejéhez, energiájához passzoló tornát.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
Senki nem nyert még versenyt, aki nem nevezett be. – Arnold Bennett
Mi jut eszedbe a szóról, hogy mozgás?
Ez egy elég összetett dolog, mert elsősorban a test erősítése jut eszembe, viszont ahhoz, hogy testben erősek tudjunk lenni, szükség van a mentális és lelki trenírozására. Minden mindennel összefügg, egyben kell nézni mindent :) Számomra a mozgás is ilyen. Ha fejben vagy lélekben nem vagyok ott, akkor csinálhatok bármit, nem lesz hatékony az adott edzés.
Gyógytornász-fizioterapeuta MSc, manuálterapeuta
Az Új Szent János kórház vezető gyógytornásza
Évával 2021- ben kezdtük a közös munkát- túlzás nélkül hiánypótló és egyedülálló az a hathetes online végezhető gátizomregeneráló program, amit közösen csináltunk! Hatalmas öröm volt rátalálni mert végtelenül rutinos, és egy rendkívül kedves, közvetlen személyiség. Több mint 2 évtizede foglalkozik a medencefenék izmainak gyengeségéből adódó elváltozások tanulmányozásával, kezelésével. Aktív gyógyornász- a János kórházban találjátok- emellett óraadó tanár, vizsgáztató az egyetemen illetve saját magánrendelést vezet.
Éva azt írja a saját munkájáról: “Számomra a gyógytornász és védőnői diploma kombinációja a lehető legoptimálisabb végzettség a szülészet-nőgyógyászati fizioterápia magas szintű alkalmazásához. (gátizom torna, szétnyílt hasizom, symphyseolysis, kismamatorna stb.) Az egyes kórképek kezelését nem lehet különválasztani egymástól, minden esetben egy előzetes vizsgálat alapján elkészített terv mentén, komplexen kell megoldani a problémákat.
A szülészet – nőgyógyászati fizioterápián és az oktatáson kívül szívesen foglalkozom felnőtt és gyermekkori sérülések utáni rehabilitációval, ortopédiai elváltozások kezelésével. A felnőtt kliensek a traumatológia problémákon kívül főleg gerincpanaszokkal keresnek meg, gyakran fordulnak meg nálam nyaki vagy ágyéki gerincsérv, csigolyacsúszás, kopásos elváltozások okozta fájdalmak miatt.”
BIO
– 2017. Manuálterapeuta – Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar
– 2015. Okleveles Fizioterapeuta (MSc) – Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
– 2011. Gyógytornász-fizioterapeuta (BSc) – Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
– 1990. Védőnő – Orvostovábbképző Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar
Posztgraduális képzések
– Evidence Based Medicine a medencefenék fizioterápiájában
– Gátizom tréner
– McKenzie A, B kurzus
– Terrier-féle lágyrész és ízületi mobilizáció
– Kinesiotape kezdő, haladó
– 3D Scoliosis Terápia I-II.
– Váll workshop (OMT)
– Terhes torna speciális kollégium
Rita a klasszikus gyógytornász-szemléletet képviseli a csapatban, sokéves tapasztalattal. Hozzá mehettek egyéni, illetve csoportos gátizomterápiára, amit mindig követ egy egyéni ellenőrzés. Ez nagyon sokszor pont a szükséges láncszem a kismedencei problémák esetében. Külföldön az úgynevezett “pelvic floor physio” egy bevett segítség, amit igénybe vehetnek a nők, szeretnénk ha ez Magyarországon is elérhető lenne.
BIO
MINI INTERJÚ
Szülés után átalakul a test, egy időre mindenképpen-mi volt a legjobb élményed ezzel kapcsolatosan?
Szülés utáni testélményem: ikerszülés miatt hatalmas hasam volt, de nem nyílt szét a hasizmom, és gyorsan regenerálódott a testem.
Jelenleg mennyit mozogsz?
Jelenleg heti 3x 1,5 órát salsázok.
Mi a kedvenc motivációs idézeted?
Kedvenc idézetem és egyben hitvallásom is: “Életünkben leginkább arra van szükségünk, hogy legyen valaki, aki rábír, hogy megtegyük, amire képesek vagyunk.” Ralph Waldo Emerson
Mi jut eszedbe a szóról, hogy professzionális gátizomtorna?
Ez a Kegel gyakorlatokat továbbfejlesztő funkcionális gátizom torna, amely a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás és Fizioterápia nemzetközi és hazai tudományos kutatási eredményein és klinikai vizsgálatain alapul. és a gyógytornászok használják. A hüvely, végbél, húgycső valamint a teljes medencefenék izomzat gyakorlatait megtanító és a kismedencei szervek tartószalag rendszerét védő egészségügyi ismereteket átadó 10 órás program. Olyan tudásanyag, amelyre minden önmagára igényes nőnek szüksége van ahhoz, hogy egészséges maradjon és nő legyen a szó igazi értelmében.